Jinou cestou…

St. Patrick´s není klasickým producentem alkoholických nápojů. Cyril Walsh a Tom Keightley se rozhodli jít náročnější cestou k produkci kvalitních whiskey, ginů, likérů a dalších destilátů. V hrabství Cork se píše příběh společnosti, která nevlastní destilační kotle, ale jde na to jinak.

Důraz na kvalitu

Objem vyrobených destilátů není prvořadým kritériem. Výběr dodavatelů prochází pečlivým procesem a důraz je kladen především na kvalitu výsledného produktu. Pro St. Patrick´s jsou vybírány menší palírny, které nevyrábí whiskey a ostatní destiláty v obrovských objemech, ale ctí zásady produkce zaměřené na výslednou kvalitu. Sudy, v nichž destiláty zrají, byly zvoleny rovněž pečlivě tak, aby dodaly whiskey specifickou chuť.

Proč St. Patrick´s?

Když majitelé vybírali odpovídající jména pro své produkty, hráli si s myšlenkou použít irštinu, ale poté zjistili, že irské názvy kromě Irů neumí zbytek světa vyslovit. Proto se rozhodli pro pojmenování dle místa, kde se nachází sídlo – St. Patrick’s Woollen Mills, Douglas, hrabství Cork.

Příběh Cyrila Walshe

Nejméně 12 generací Walshů po léta hospodařilo v úpatí Croagh Patrick v hrabství Mayo. První písemné záznamy se datují do roku 1901, kdy devítičlenná rodina obývala chatrč a jeho děda Patrick, oficiálně živící sebe a svoji rodinu jako nájemný zemědělec, veškerý svůj volný čas věnoval produkci destilátu Poitin (Pačin – klasická irská režná), jehož kvalita ho proslavila daleko za hranice hrabství. Tato tradice se dědila a dědí z generace na generaci.

Nespornou výhodou obydlí byla její poloha v blízkosti hory, která byla často zahalena v mlžném oparu a kryla tak dým z kotle. Nicméně i přesto strávil Patrick Walsh nejednu noc na policejní stanici, kde musel vysvětlovat původ své oficiální obživy a ačkoliv byl několikrát obviněn z nedovolené destilace, nikdy nebyl usvědčen z žádného zločinu.

Lidé v St. Patrick’s Woollen Mills věří, že jejich produkty jsou mixem tradice, autentičnosti, moderních technologií, ale především lidí, jejich zručnosti a zkušeností. To vše přenáší do destilátů St. Patrick´s unikátní chuť a jedinečný charakter.

Ctíme historii

Destiláty St. Patrick´s jsou poctou předkům a jejich snům...

whiskey sherry

St. Patrick´s

Historické milníky

Location

Akvizice do skupiny An Práta ion Teoranta

duben 2014

Location

Změna názvu na St. Patrick´s

srpen 2014

Location

První produkce vodky a ginu

duben 2015

Location

První produkce všech variant ginu

květen 2015

Location

Na trh uvedena první whiskey

červenec 2015

Location

Německo se stává prvním exportním trhem

listopad 2015

Location

Začátek exportu do USA

říjen 2016

Location

St. Patrick´s exportuje také do Velké Británie

březen 2017

Location

Ocenění Irish Spirit Distillery of the Year 2019

únor 2019

Location

Do exportní rodiny přidána Čína

březen 2019

Location

St. Patrick´s přichází do Česka

březen 2020

sídlo

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.